Kilder


1 Andreas Claus Christian Schou Højbreg Sogn Lysgård herred Viborg amt.

2 Andreas Claus Christian Schou Pillemark Tranebjerg Sogn Samsø Birk Holbæk Amt.

3 Wilhelmine Augustine Agnes Wilhlem Præstegaardsstræde 163+164 2. famil. Kerteminde Købstad Bjerge Herred Fyns Amt.

4 Vilhelmine Augustine Agnes Schou f. Vilhelmsen Pillemark Tranebjerg Sogn Samsø Holbæk Amt.

5 Johan Vilhelm Langegade 43 A Kerteminde Købstad Bjerge Herred Odens Amt.

6 Ane Marie Elisabeth Stoudt Den Kgl. Fødselsstiftelse Sokkelund Herred Købenshavns Amt (1).

7 Anne Marie Elisabeth Slot Kerteminde Købstad Bjergeb Odense Amt.

8 Sophie Hansdatter Drigstrup Sogn Bjertge Herred Odens Amt (1).

9 Jacob Wilhelm Hintze Langegade 75 - Kerteminde Købstad Bjerge Hererd Odense Amt.

10 Jacob Wilhelm Hintze Langegade 75 Kerteminde Bjerge Herred Odense Amt (1).

11 Karen Rasmusdatter Langegade 75 Kerteminde Købstad Bjerge Odense Amt.

12 Hans Christensen Drigstrup sogn Bjerge Herred Odens eAmt (1).

13 Anders Schou Skandrup Sogn Hjelmslev Herred Skanderborg Amt.

14 Anders Jensen Schou Skanderborg By Skanderborg Amt.

15 Anders ( Jensen ) Schou " Friheden " Adelgade 2 Skanderborg.

16 Carhrine Marie Jespersen / Rasmusdatter Skanderborg Købstad Hjelmslev herred Skanderborg Amt.

17 Cathrine Marie Jespersen " Friheden " Adelgade 2 Skanderborg.

18 Maren Rasmudsdatter Ask Sogn Ning herred Århus amt.

19 Maren Rasmusdatter Mårslet by og spgn Ning herred Århus amt.

20 Jens Andersen Mårslet Sogn Ning Herred Århus Amt.

21 Niels Immanuel Schlou Kolkby sogn Samsø Birk Holbæk Amt.

22 Jens Schou " Lovisenlund " Skanderup Sogn Skanderborg Amt.

23 Jens Schou Adelgade 2 Skanderborg.

24 Jens Schou Adelgade 2 Skanderborg.

25 Cicillie Kaae Skanderborg Slotsgrunden Skanderup sogn Hjelmslev Herred.

26 Cscilie Vilhelmine Kaae Skanderborg by / sogn Hjelmslev Herred Skanderborg Amt (1).

27 Sophie Helena Schou Adelgade 2 Skanderup sogn Hjelmslev herred Skanderborg by Skanderborg Amt.

28 Sophie Helene Schou " Friheden " Adelgade 2 Skanderborg.

29 Anders Jensen Fruring Sogn Giesing By Hjelmslev Herred Skanderborg Amt.

30 Niels Emanuel Schou Højberg By og Sogn Voer herred Skanderborg amt.

31 Niels Emanuel Schou Østbirk by / sogn Voer herred Skanderborg amt.

32 Marta Øsberg Østbirk by Højberg sogn Viborg Amt.

33 1857-67Marthaq Øsberg Højberg By /Sogn Skandreborg Amt.

34 Karen Maarie Benedikte Schou Høiberg Sogn Lysgaard Herred Viborg Amt.

35 Elisabeth Schou Høiberg Sogn Lysgaard Herred VIborg amt.

36 aaaaA Sophus Vilhelm Schou Pillemark Kolby Sogn Samsø Birk Holbæk Amt.

37 Sophus Vilhelm Schou Søtofte 5 Tranebjerg 8305 Samsø.

38 Sophus Vilhemlm Schou Søtoften 5 Tranebjerg Samsø (1).

39 Magdalene Nielsen Ørslykked Lolland.

40 Magdalene Nielsen Ørslykke Lolland.

41 Magdalene Nielsen Storegade 46 Pillemark Tranebjerg Sogn Samsø Holbæk Amt.

42 Magdfalene Schou Storegade 46 Pillemark Tranebjerg sogn Samsø Birrk Holbæk Amt (1).

43 Andreas Frantz Albert Ivarnov Schou Pillemark Kolby Sogn Samsø Birk Holbæk Amt.

44 Anna Christine Vilhelmine Nielsen Stigs Bjergby Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

45 Skanderborgfamilien Jespersen.

46 Inger Sørensdatter Gram.

47 Inger Sørensdatter Skanderborg By Skanderborg Amt.

48 Anders Rasmussen Buhr.

49 Søren Karsen Lind.

50 Hans Hansen Skanderborg.

51 Niels Jørgensen Østofte Sogn Lolland.

52 Niels Jørgensen Østofte ØstofteSogn Lolland.

53 Niels Jørgensen Ørslykke Lolland.

54 Hansine Nielsdatter Ørslykke Horslunde Sogn Lolland.

55 Hansine Nielsdatter Nakskov Lolland.

56 Hansine Nielsdatter Ørelykke Horslunde Sogn Lolland.

57 Maren Johanne Nielsen Ørslykkevej 55 4913 Horslunde Lolland.

58 Maren Johanne Nielsen Ørslykkevej 55 4913 Horslunde Lolland.

59 Bertel Nielsen Ørslykkevej 55 4913 Horelunde Lolland.

60 Niels Nielsen Ørslykkevej 554913 Horslunde Lolland.

61 Hansine Rasmine Nielsen Ørslykke vej 55 49134 Horslunde Lolland.

62 Karen Marie Nielsdatter Ørslykke vej 55 4913 Horslunde Lolland.

63 Jørgen Olsen Ørslykke Horslunde sogn Lolland.

64 Jørgen Olsen Ørslykkevej 55 4913 Horslunde Lolland.

65 Dorthe Nielsdatter Østofte Lolland.

66 Dorthe Nielsdatter Ørslykke Horslunde Lolland.

67 Barbara Jørgensdatter Ørslykke Lolland.

68 Ane Margrethe Jørgensdatter Ørslykke Lolland.

69 Ane Margrethe Jørgensdatter Ørslykke Lolland.

70 Bertel Jørgensen Ørslykke Lolland.

71 Bertel Jørgensen Ørslykke Lolland.

72 Ane Jørgensen Ørslykke lolland.

73 Rasmus Jørgensen Ørslykke Lolland.

74 Ole Knudsen Ørslykke Lolland.

75 Ole Knudsen Ørslykke lolland.

76 Birthe Nielsdatter Ørslykke Lolland.

77 Birthe Nielsdatter Ørslykke Lolland (1).

78 Kirsten Olesdatter Ørslykke Lolland.

79 Birthe Olesdatter Ørslykke Lolland.

80 Malene Kirstine Olesdatter Ørslykke Lolland.

81 Niels Olesen Ørslykke Lolland.

82 Kirsten Olesdatter Ørslykke Lolland.

83 Niels Andreas Schou Storegade 44 og 46 Pillemark Tranebjeg sogn Samsø Holbæk Amt.

84 Andreas Oluf Schou Storegadse 44 / 46 Pillemark Tranebjerg Sogn Holbæk Amt.

85 Aksel Vilhelm August Hans Schou Storegade 44 / 46 Pillemarkm,Tranebjerg Sogn Holbæk Amt.

86 Nillie C. Schou Canford Union USA (1).

87 Sigurd Harald Schou Storegade 44 / 46 Pillemark Tranebjerg Sogn Holbæk Amt.

88 Ingrid Kirstine Petrine Mortensen Onsbjerg by Onsbjerg sogn Samsø Birk Holbæk Amt (1).

89 Agnes Elisabeth Schou Storegade 44 / 46 Pillemark Tranebjerg Sogn Samsø Holbæk Amt.

90 Christian Petersen Ho Hevring Jylland (1).

91 Hilda Dorthea Schou Storegade 44/46 Pillamark Tranebjerg Sogn Samsø Holbæk Amt.

92 Hilda Dorthea Schou Skippingevej 17 Brønshøj (1).

93 Alfred Nielsen Skippingevej 17 2700 Brønshøj.

94 Magdalene Schou Storegade 44/46 Pillemark Samsø Holbæk Amt.

95 Villiam Emanuel Schou Storegade 44 / 46 Pillemark Tranebjerg sogn Samsø Holbæk Amt.

96 Sigurd Vilhelm Schou Herlev København.

97 Anne Jensine Jensen Dalen 1 8305 Samsø.

98 Anne Jensine Jensen Birkholm Plejehjem 2730 Herlev.

99 Knud Schou Poulsen Søtofte 5 Tranebjerg by /sogn Samsø Birk Holbæk amt (1).

100 Inge Sørensen Hyllested Sogn Sønder Herred Randers Amt (1).

101 Albert Oluf Kristian Schou Mørkøv Sogn Tus Herred Hoæbæk Amt.

102 Christane Cecilie Madsen Rørvig Sogn Ods Herred Holbæk Amt (1).

103 Agnes Sofie Andrea Schou Mørkøv Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

104 Valdemar Kristian Knudsen og Agnes Sofie Andrea Schou Mørkøv b y og Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

105 Sophus Eamuel Schou Mørkøv Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

106 Sofus Emanuel Schou Lyne Sogn Nørre Horne Herred Ringkøbing Amt.

107 Ingeborg elisabeth Nielsen lyne sogn Nørre Horne Herred Ringkøbing amt (1).

108 Ingeborg Elisabeth Nielsen Søndergade 4 Varde (1).

109 Sidse Marien Olsdatter Skamstrup Sogn Tuse herred Holbæk Amt (1).

110 Ane Margrethe Schou Mørkøv Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

111 Niels Emanue Svhou Mørkøv sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

112 Niels Emanuel Schou Mørke ved Mørkøv Statiopn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

113 Martin Schou Mørke ved Mørkøv Station Mørke Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

114 Martin Schou Nyvej 12 Mørkøv sogn Tuse Herred Holbæl Amt (1).

115 Anna Marie Jensine Larsen Hakkemose Høje Taastrup Sogn Smørum Herred Købenshavn Amt.

116 Andreas Frantz Aæbert Ivarno Schou Magleby Magleby Sogn Møens Herred Præstø Amt (1).

117 Poul Christian Albert Schou Magleby Møen Mønbo Herred Præstø Amt.

118 Urban Lærke Schou Slagelse Sjælland.

119 Martin Egon Ivarnov Schou Gammelby Jerne Sogn Skats Herred (1).

120 Sylvia Helene Jensen Vig Vig sogn Ods Herred Holbæk Amt (1).

121 Eva Bente Viola Schou Egebjerg Sogn Ods Herred Holbæk mt (1).

122 Villy Johan Kjærulff Havvejen 148 a 8305 Samsø.

123 hsns Schou Poulsen Besservej 8 Tranebjerg Samsø (1).

124 Linda Schou Tønnesen Vesterløkken 26 a Tranebjerg 8305 Samsø.

125 Brian Buhr Byvejev 17 Hårnmark 8305 Samsø.

126 Lansse Tønnesen Trekanten 3 Brundby 8305 Samsø.

127 Niels Schou Poulsen København.

128 Jytte Schuo Poulsen København.

129 Julie Høegfeldt 8600 Silkeborg.

130 Kjeld Schou Nielsen Skippingevej 17 2700 Brønshøj.

131 Aage Hans Schou Nielsen Skippingevej 17 2700 Børnshøj.

132 Inge Schou Nielsen Skippingevej 17 2700 Brønshøj.

133 Andreas Schou " Lovisenlund " Skanderup Sogn Skanderborg Amt.

134 Andreas Schou Haldum by og sogn Sabro Herred Århus Amt.

135 Emilie Augusta Engel Nakskov Købstad Lollands Nørre Søndre Fierdings 2. Rode,, No.318 Lolland Maribo amt.

136 Christian Marcus Schou Haldum sogn Århus amt.

137 Karen Kaae f. Grundorff Ribe , Ribe, Ribe Købstad, Puggardsgade ( 142 ), 191, FT - 1834 :.

138 Laurentzin Christine Termansen Baadstrup Hylke By Skanderborg Amt.

139 Jens Laurentin Schou Baadstrup Hylk Sogn Skanderborg Amt.

140 Kirsten Schou Baadstrup Hylke sogn Skanderborg Amt.

141 Niels Schou Baadstrup Hylke Sogn Skanderborg Amt.

142 Anne Elisabeth Schou Baadstrup Hylke Sogn Slanderborg Amt.

143 Peder Schou Baadstrup Hylke Sogn Skanderborg Amt.

144 Termand Schou Baadstrup Hylke Sogn Skanderborg Amt.

145 Anne Cathrin Schou Hylke by Hylke sogn Skanderborg Amt.

146 Anne Catrhrin Schou Baadstrup Hylke sogn Skanderborg Amt.

147 Ciathreine Maria Schou Skanderborg slotsgrunden skanderup sogn Hjelmslev Herred.

148 Peter Schou skanderborg skanderup sogn Hjelmslev herred Skanderborg amt.

149 Christian Erdinand Engell Nakskov Købstad Lollands Nørre herred Maribo Amt.

150 Andreas Jensen Adelgaden 2 Skanderborg Købstad Hjemlslev Herred Skanderborg Amt.

151 Jens Pedersen Frueringn Sogn hjelmslev Herred skanderborg Amt.

152 Ellen Rasmusdatter Fruering Sogn Hjelslev Sogn Skanderborg Amt.

153 Bendte ( Benedikte ) Pedersdatter Krobs Sverrig (1).

154 Bente Ivarnov Munkebo mark Munkebo Sogn Bjerge Herred Odense Amt (1).

155 Jacob Staud Kgl. norske Livregiment København.

156 Andreas Ivarnov Velky Saris, Presov, Slovakia (1).

157 Andreas Ivarnov Munkebo Mark Munkebo sogn Bjerge Herred Odense Amt (1).

158 Dorthea Antonette Wilhelm Præstegaardsstræde 163 + 164 Kretminde Købstad Bjerge Herred Odense Amt.

159 Jens Andreasen Wilhelm Præstegaardsstræde 163 + 164 2. famil. Kerteminde Købstad Bjerge Herred Odense Amt.

160 Carolione Rasmine Wilhelm Præstegaardsstræde 163 + 164 2. famil. Kretminde Købstad Bjerge Herred Odens Amt (1).

161 Jacob Wilhelm Præstegaardsstræde 163 + 164 2. famil. Kreteminde Købstad Bjerge Herred Odense Amt.

162 Hans Christian Wilhelm Østerside 117,140 F2 Kerteminde Købsted Bjerge Herred Odens Amt.

163 Anne Jensdatter Mårslet by og sogn Ning herred Århus amt.

164 Laurits Andersen Schou Mårslet by og sogn Ning herred Århus amt.

165 Anders Andersen i Skovhuset Mårslet sogn.

166 Agnes Schou Adelgade / Gården Friheden, 106 skanderborg Købstad.

167 Sophie Schou Adelgade / Gården 106 Skanderborg.

168 Caroline Schou Adelgade 62 Skanderborg.

169 Hans Andersen Mårslet Sogn Ning Herred Århus Amt.

170 Anders Andersen Astrup sogn Ning Herred Århus Amt.

171 Anders Jensen Astrup Sogn Ning Herred Århus Amt.

172 Hans Andersen Astrup Sogn Ning Herred Århus Amt.

173 Jens Andersen Astrup Sogn Ning Herred Århus.

174 Rasmus Madsen Ask Astrup Sogn Ning Herred Århus Amt.

175 Jen Mortensen Mårslet sogn Ning Herred Århus Amt.

176 Maren Andersdatter Mårslet sogn Ning herred Århus Amt.

177 Birteh Andersdatter Mårsalet sogn Ning herred.

178 Jens Andersen Astrup Ning herred Århus amt.

179 Hans Andersen Astrup sogn Ning herred Århus amt.

180 Jens Andersen Ormslev sogn Ning herred Århus amt.

181 Kirsten Rasmusdatter Ask Astrup sogn Ning herred Århus amt.

182 Naja Buhr Torupdal 2 Tranebjerg 8305 Samsø.

183 Nata Inge Buhe Tønnesen Torupdal 2 Tranebjerg 8305 Samsø.

184 Ole nielsen Østberg Viborg Købstad Nørlyng herred Viborg amt.

185 Karen Andersdatter Romlund sogn Nørlyng herred Viborg amt.

186 Anders Thomasen Romlund sogn Nørlyng herred Viborg amt.

187 Lisbeth Olsesdatter Nørlund herred Viborg amt.

188 Oline Frederikke Øsberg Viborg amt.

189 christian Jensen West Orange New Jsrsey USA (1).

190 Elcie Gregerich født Schou og Will Gregerich 5. Middlebury Lane Grandford N.J 07016 U.S.A. (1).

191 Mikkel Mortensen Onsbjerg by Onsbjerg Sogn Samsø Birk Holbæk Amt (1).

192 Mikkel Mortensen Østerby Besser Sogn Samsø Birk Holbæk amt (1).

193 Barbara Frederiksen Langemark Besser Sogn Samsø Birk Holbæk Amt (1).

194 Barbara Frederiksen Onsbjerg by Onsbjerg Sogn Samsø Birk Holbæk Amt (1).

195 Ane Sophie Henriksen Skamstrup Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

196 Inge Merete Schou Mørkøv Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

197 Inge Metre Schou og Jan Albrecht Bellisvej 81 8766 Nørre Snede (1).

198 Elly Vilhelmine Anna Kirstine Schou Mørkøv sogn Tuse Herred Hlolbæk Amt (1).

199 Jens Andersen Mårslet Sogn Ning Herred Århus Amt (1) (1).

200 Maren Rasmusdatter Astrup / Ask Sogn Ning Herred Århus Amt (1).

201 Anders Jensen Schou Mårslet Sogn Ning Herred Århus Amt (1).

202 Ane Jensdatter Mårslet by nog sogn Ning Herred Århus amt (1).

203 Johanne Wilhelm Langgade 75 Kerteminde by Bjerfge Hered odense amt (1).

204 Johan Frtederik Larsen Nyborg Købstad Vindinge Herred Svendbog Amt (1).

205 Maren Kirstine Larsen Kerteminde by / Sogn Bjerge Herred Odense amt (1).

206 Caroline Larsen Kjerteminde by /Sogn Bjerge Herred Odense Amt (1).

207 Anne Chatrine Wilhelm Langegade 43 Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

208 Anne Chatrine Wlhelm g. Jacobsen Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

209 Jocum Frederik Holst Kertemimnde Langgade 58 Kerteminde Bjerge Herred Odense amt (1).

210 Jocum Frederik Holst Langegade 22 Kerteminde Bjerge Herred Odense Amt.

211 christian Iasch Jacobsen Odense amt (1).

212 Christian Iasch Jacobsen Præstegade 38 kerteminde By Bjerge Herred Odense Amt (1).

213 Anna Kirstine Wilhelm Kerteminde By / Sogn bjerge Herred Odense Amt (1).

214 Anne Chatrine Wilhelm Langegade - venstre side 43 A Kerteminde Bjerge Herred Odense Amt (1).

215 Anne Chatrine Wilhlm Præstegade 38 Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

216 Rasmus Holst Agerskov Sogn Nørtrre Rangstrup Herred Haderslev Amt (1).

217 Rasmus Holst Præstegade 38 Kerteminde By Bjerge Herred Odense Amt (1).

218 Jacobbine Jacobsdatter Keretminde by Bjerge Herred Osense Amt (1).

219 Jacobbine jacobsdatter Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

220 Rasmus Hoolstn og Anne Frandsdatter Langegade 58 Kerteminde by/s Bjerge Herred Odense Amt (1).

221 Anne Frandaddatter Langegade 58 Kertenindeb/s Bjerge Herred Odense Amt (1).

222 Johanne Chatrine Holst Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt.

223 Claus Holst Langagade 22 Kertemionde by Langegade 22 Bjrege Herred Odens Amt (1).

224 Benedikte Lovise Hedvig Holst Langegade 22 Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

225 Pernille Maria Holst Langegade 88 Kerteminde by Bjerge Herred Odense amt.

226 Pernille Marie Holst Præstegade 44 Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

227 Hen rich Erichsen Præstegade 240 Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

228 Henrich Erichsen Præstegade 240 Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

229 Johan Laurentius Holst Agerskov Sogn Nørre Rangstrup Herred Haderslev Amt (1).

230 Anna Kirstine Laurette Hiolst Præstegade 38 Kertgeminde by/S. Bjerge Herred Odense Amt (1).

231 Jocum Frederilk Holst Præstegade 38 Kerteminde by/S. Bjerge Herred Odense Amt (1).

232 Maria Andrea Kirstine Holst Præstegade 38 MKerfteminde BY/S Bjerge Herred Odense Amt (1).

233 Anna Mathilde Holst Præstegade 38 Kerteminde BY/S Bjerge Herred Odense Amt (1).

234 Georgine Cariline Eruichsen Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt.

235 Dorthea antonette Ivanov Munkebo sogn Bjerge Herred Odense amt (1).

236 Dorthea Antoinette Ivanov Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

237 Mads Gregersen Kerteminde by og sogn Bjerge Herred Odense Amt (1).

238 Mada Gregersen Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

239 Niels Larsen Munkebo Sogn Bjergge herred Odense Amnt (1).

240 Niels Larsen Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

241 Andrea Frensica Gregersen Munkebo sogn Bjwerge Herred Odensa Aamt (1).

242 andreas Frans Gregersen Munkebo Sogn Bjerge Herred Odense Amt (1).

243 Dorthea Antonette Larsen Kerteminde BY Bjerge Herred Odense Amt (1).

244 Hans Johansen Skalboeshuse Nyborg Landsogn Vindinge Herred Svendborg Amt (1).

245 Hans Johansen Søndergade 51 Kerteminde Bjerge Herred Odense Amt (1).

246 Rasmus Hendrik Erichsen Præstegade Kerteminde by Bjerge Herred Odense Amt (1).

247 Carl Fredrik Erichsen Præstegade Kerteminde by Bjerge herred Odense Amt (1).

248 Rosalie Wilhelmine Erichsen Præstegade 44 Kerteminde by Bjereg Herred Odense Amt (1).

249 Kian Buhr Tønnesen Tranebjerg Samsø.

250 Lule Buhr Tønnesen Tranebjerg Samsø.

251 Anna Margrethe Læsø Knudsen Mørkøv by og Sogn Tuse Herred Holbæk Amt (1).

252 Sofus Emanuel Henry Villum Schou Skamstrup Sogn Tuse Herred Holbælk Amt (1) (1).

253 Mette Kirstine Petersen Horne Sogn Øsrer Horne Herred Ribe Amt (1).

254 Niels Enamuel Valdemar Schou Mørke sogn Tuse herred Holbæk Amt (1).

255 Karen Marie Nikoline Andersen Lybyn sogn Salling Nørre Herred Viborg Amt (1).

256 Mildrid Irena Andrea Martine Margethe Schou Grønnegade 29 Esbjerg.

257 Margrethe Schuo Egvad sogn Nørre Horne Herred Ringkøbing Amt (1).

258 Eva Petrea Schou egvad sign Nrørre Horne Ringkøbing Amt (1).

259 Verne Schou Egvad Sogn Nørre Horne Herred Ringkøbing Amt (1).

260 Valdemar Schou Egvad Sogn Nørre Horne Herred Ringkøbing Amt (1).

261 Grace E. Schou Canford New Jersey USA (1).


Hjem | Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 29 Jul. 2015 med Legacy 7.5 fra Millennia